top of page
986d4b1f-fcc1-4c01-a3f6-e8c669630281_edited.jpg

HAKKIMDA

Merhaba!

Siteme hoş geldiniz.

Ben Cihat. Bitlis'in Güroymak ilçesine bağlı Gedikpınar (Birik) köyünde doğdum. İlkokula Gedikpınar İlkokulunda başladım, Güroymak Kazım Karabekir İlkolundan mezun oldum.

Ortaokul ve liseyi Osmaniye İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesinde tamamladım.

2000 yılında Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği programına başladım ve 2004 yılında mezun oldum. Van'da, benim için çok güzel dört yıl geçirdim. 

Lisans eğitimimimden sonra öncelikli hedefimi lisansüstü eğtim olarak belirledim. 2006’da İnönü Üniversitesi EPÖ’de yüksek lisans 2012’de ise aynı üniversitede ve aynı programda doktora eğitimimi tamamladım.

2017 yılında ise Temel Eğitim Hayat Bilgisi Eğitimi alanında doçent unvanı aldım.

Diğer yandan mesleki deneyimime de  Adıyaman’da sınıf öğretmeni olarak başladım. İlk görev yerim, Adıyaman merkeze bağlı Kozan köyü oldu. Kozan köyünden norm fazlası olarak Mestan köyüne, ardından il içi yer değişikliği ile Çelikhan Barbaros İlköğretim Okulunda görevime devam ettim. Milli Eğitim Bakanlığında 2005-2011 yılları arası sınıf öğretmeni olarak çalıştım.

 2011 yılında, doktora tez aşamasında iken Bingöl Üniversitesine öğretim görevlisi olarak geçtim ve on yıl boyunca bu kurumda öğretim elemanı olarak çalıştım.  

2021'de İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Sınıf Öğretmenliği Programına öğretim üyesi olarak geçtim. 

Temel çalışma alanlarım değerler eğitimi, dijital ortamlarda değerler, hayat bilgisi eğitimi ile çevre eğitimi alanlarında kitap, kitap bölümleri, ulusal ve uluslararası indekslerde taranan makalelerim, ulusal ve uluslararası bilimsel toplantılarda tebliğlerim ve ulusal destekli biten ya da devam eden projelerim bulunmaktadır.

Akademik çalışmalarımın yanı sıra öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik çok sayıda yüz yüze ve çevrimiçi konferanslar verdim.

Son olarak 2024 Akademik Altın Kalem Ödülü aldım.

Bu sitede kısaca belirttiğim özgeçmişimle ilgili detayları görebilirsiniz. 

bottom of page